Практично кожній людині час від часу доводиться що-небудь перевозити. Особливо часто це трапляється навесні та восени, коли починається і закінчується сезон дачного відпочинку, відпусток та подорожей. Везуть все - від садового інвентарю, меблів та саджанців до гідроциклів і катерів.

 У всьому світі причепів випускається велика кількість. За призначенням їх можна поділити на три групи:

  • загального призначення;
  • туристичні;
  • спецпричепи.

Туристичні причепи потрапляють в Україну з ближнього і далекого зарубіжжя. Зазвичай в них застосовані найсучасніші дизайнерські розробки, матеріали і комплектуючі. Їх вартість досить висока, її можна порівняти з вартістю імпортного авто середнього класу.

legkovye-pritsepy-3

Більша частина вітчизняних причепів загального призначення - це бортові причепи з тентом або без. Їх застосовують як любителі садівництва, так і невеликі будівельні компанії.

legkovye-pritsepy-1

Спецпричепи призначені для перевезення автомобілів, спецтехніки, водної техніки, насосних і компресорних станцій, контейнерів для сміття, тварин та ін.

legkovye-pritsepy-2

Причіп складається з рами і надбудови. На рамі закріплені всі найважливіші вузли, від яких залежать ходові якості причепа: вісь з підвіскою, гальмівний вузол, зчіпний пристрій. Конструкція надбудови залежить від призначення причепа.

Що обов'язково потрібно знати при виборі легкових причепів?

Перед тим як придбати конкретний причеп, переконайтеся, що ви маєте право з ним їздити. Якщо у вашому водійському посвідченні відкрита тільки категорія «В», то максимальна дозволена маса причепа не повинна перевищувати спорядженої маси вашого автомобіля, а сумарна маса - 3500 кг.

Після покупки причіп потрібно зареєструвати в Сервісному Центрі МВС.

Автомобіль, для перевезення причепа, повинен бути обладнаний тягово-зчіпним пристроєм (фаркопом) і штепсельною розеткою для підключення світлотехніки причепа.

Не ігноруйте такі деталі як підставка під дишло, фіксатор бортів, тент і пластиковий ковпак. Ці пристосування допоможуть спростити експлуатацію, зберегти вантаж і збільшать термін роботи вашого причепа.