Незважаючи на зміну темпів життя, покриттів на дорогах або видів транспортування, причепи для легкових автомобілів не втрачають популярності серед автовласників. На сьогодні випускається величезна кількість безмоторних техзасобів на будь-який смак і гаманець. Однак, незважаючи на великий вибір пропонуємої продукції, попит на причепи не падає, а тільки зростає.

 

Використання причепа має кілька особливостей, які варто знати, щоб уникнути непередбачених ситуацій:

  • В Україні немає правил, які змушують водіїв міняти гуму причепів, враховуючи пори року. Особливо якщо вона на новому пристрої всесезонна. Але при необхідності поїздки в країни ЄС це правило діє, а на порушників може бути накладено штраф.
  • Протягом 5-10 днів після покупки причепа власник повинен зареєструвати ТЗ в Головному сервісному центрі МВС України. Основним документом для оформлення є акт купівлі-продажу, який підтверджує факт придбання. Після проходження всіх формальностей і заповнення бланків, власник отримує новий номерний знак і свідоцтво до нього.
  • Варто відзначити, що причепи підлягають ТО, як і звичайні авто.

soderzhanie-pritsepa-1

Страховка і ТО:

Якщо ви є приватною (фізичною) особою і вирішили купити легковий причіп для свого легкового автомобіля, оформляти поліс ОСАГО необхідно буде і для причепа.

Причіп є транспортним засобом і на нього теж потрібна окрема страховка. І це чітко відображено в Законі України №1961 «Про обов'язкове страхування автоцивільної відповідальності власників наземних транспортних засобів». Відносини в сфері автоцивілки регулює Закон України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Незважаючи на те, що у причепа немає двигуна, він вважається окремою транспортною одиницею і може стати причиною аварії. Це відноситься як до легкових, так і до вантажних причепів.

Регулярність проведення технічного огляду причепів і напівпричепів (більше 3,5 тон) - щорічно, починаючи з першої реєстрації. Під час проходження ТО фахівець перевірить підсвітку номера, стоп-сигнали і вказівники поворотів.

Рішення купити причепи, не вимагає будь-яких особливих змін в документації або здачі на спеціальні права. Досить мати дозвіл на водіння категорії «В». Але таке правило діє, тільки якщо загальна вага причепу і вантажу не перевищує 750 кілограм. При необхідності перевозити великі вантажі - потрібно відкрити категорію «Е».

soderzhanie-pritsepa-2

Відповідальні водії, перед тим як вирушити в поїздку, перевіряють свої причепи. На що звернути увагу:

  • Перевірити механізм зчеплення на наявність мастила
  • Виключити утворення люфту між зчіпною кулею і вузлом зчіпки
  • Проконтролювати тиск в шинах
  • Переконатися в надійності ланцюгів або тросів, що виконують роль страховки
  • Перевірити світлову сигналізацію (габарити, вказівники поворотів та інше)

Одним з ключових чинників утримання причепа є матеріал, з якого він виготовлений. Варто зазначити, що цей нюанс повинен враховуватися водієм ще до того, як купити причіп для легкового автомобіля. Найбільш надійними і довговічними вважаються ті, які виготовлені з оцинкованого листа.