Винахід причепа став одним з великих досягнень людства. Ця подія тісно прив'язана до винаходу колеса. Швидше за все, ручний візок, за допомогою якого переміщали вантажі, поступово трансформувався в візок, що приводиться в рух м'язовою силою приручених тварин: биків, коней, ослів. Вантажопідйомність таких механізмів зростала пропорційно їхнім розмірам та кількісті тварин в одній упряжці.

Прообразом сучасних причепів став саме візок, який тягне тварина. Раніше ці конструкції використовували при зведенні різних палаців і історичних пам'ятників для перевезення будматеріалів.

istoriya-pritsepov-1

Наступним етапом розвитку причіпної техніки стала поява парового двигуна і розвиток залізничного транспорту. У якості причепів тут виступили вагони. В цей час інтенсивно відбувалося зростання промисловості, виникла потреба в техніці здатної перевозити велику кількість вантажів на величезні відстані.

istoriya-pritsepov-2

Політ конструкторської думки привів до можливості оснащення причепами автомобілів. Після закінчення другої світової війни відбувся інтенсивний розвиток в цій галузі. Так, в Радянському Союзі автомобільні причепи всіляких модифікацій вироблялися на Мінському і Кременчуцькому автозаводах. Продукція цих підприємств експортувалася в інші країни, так як якість вироблених товарів була висококонкурентною.

istoriya-pritsepov-3

Поява легкових причепів стала справжнім проривом, який дав теоретичну можливість абсолютно кожному охочому підвищити вантажопідйомність свого автомобіля в кілька разів. З тих пір автолюбителі змогли перевозити найрізноманітніші вантажі. Це можуть бути і сипучі вантажі, і елементи габаритних конструкцій, і багато іншого, що може вписатися в межі габаритних розмірів. Безсумнівно, причіп набагато полегшив життя людей.

istoriya-pritsepov-4