Власники легкових автомобілів використовують причепи для перевезення різних вантажів, які не поміщаються в багажнику. Надійне кріплення до фаркопу за допомогою зчіпного пристрою є однією з основних умов їх безпечної експлуатації.

Особливості використання причепів

Купити новий причіп можна (і навіть потрібно) у перевірених виробників, які займаються даним видом діяльності на постійній основі.

pravila-soderzhaniya-pritsepa-1

До початку експлуатації причепа, після його придбання, необхідно правильно встановити на автомобіль якісний причіпний пристрій і страхувальні ланцюги. Під час монтажу фаркопу, необхідно суворо дотримуватися певних параметрів. Халатність щодо міцності з'єднання може привести до аварійної ситуації, псуванню вашого і чужого майна.

У законі не прописана обов'язкова заміна гуми причепа  відповідно до пори року. Але на разі виїзду в будь-яку країну Європейського Союзу, «взути» його відповідно до сезону доведеться, інакше можна отримати значний штраф.

Страхування, документи

Фізичним особам, які купують причепи для особистого використання, потрібно оформляти страховку ОСЦВ не тільки на автомобіль, але і на причіп. Страховка причепа дешевша страховки авто. Страховка причепа при реєстрації власника у великих містах і передмісті Києва буде дорожча, ніж для менших населених пунктів.

pravila-soderzhaniya-pritsepa-2

Після покупки причепа, його потрібно зареєструвати в Державтоінспекції протягом встановленого законом часу, отримати номерні знаки та реєстраційне свідоцтво до них.

Для керування легковим авто з причепом не потрібно міняти водійське посвідчення і відкривати додаткову категорію, досить мати (отримати) дозвіл на керування транспортом категорії «В».

Безпечне водіння авто з причепом

Безпечне водіння і безаварійну експлуатацію транспортного засобу з причепом, можна забезпечити шляхом перевірки технічного стану його вузлів:

  • зчіпний пристрій на наявність достатньої кількості мастила;
  • відсутність люфту між зчіпною кулею і зчіпним пристроєм;
  • міцність кріплення коліс (у разі потреби їх необхідно підкачати);
  • надійність страхового ланцюга або троса.

Не варто забувати про перевірку функціонування електроприладів. Стоп-сигнали і покажчики поворотів повинні працювати від бортової мережі автомобіля.

pravila-soderzhaniya-pritsepa-3

Дотримання цих простих правил дозволить максимально забезпечити рух з причепом та зробити комфортним і безпечним перевезення вантажу.