Під «розковбасом» причепа розуміють його розгойдування під час руху. Така небезпечна ситуація може стати причиною дорожньо-транспортної пригоди. Щоб уникнути цього, досить дотримуватися декількох простих порад.

Для того, щоб під час їзди з легковим причепом не виникало неприємностей, необхідно:

  • дотримуватися швидкісного режиму;
  • правильно користуватися гальмами;
  • дотримуватися правил проходження підйомів і спусків.

Крім вищеперерахованого, сильно впливає розміщення вантажу. Якщо він розміщений неправильно, то причіп буде розгойдуватися під час руху. Намагайтеся розмістити вантаж рівномірно по підлозі причепа. У разі використання двохосьового причепа, стежте за тим, щоб навантаження на одну вісь не перевищувала навантаження на другу. Важкий тягар слід надійно закріпити. Центр тяжкості такого вантажу не повинен бути високо від дна причепа.

Дотримання швидкості

vozhdenie-s-legkovym-pritsepom-1

Головною причиною, з якої причіп починає розгойдувати, є недотримання швидкісного режиму. Зокрема подолання поворотів або виконання обгону на занадто високій швидкості.

Рекомендована швидкість при їзді з причепом - не більше 70 км/год. Це пов'язано з тим, що через причеп на ваш транспортний засіб діють додаткові навантаження, такі як збільшений лобовий опір, а також посилення потоків від зустрічних та авто, яке вас обганяє.

Відчувши розгойдування причепа, вам необхідно терміново вжити заходів для зниження швидкості, плавно відпускаючи педаль газу. При цьому не варто користуватися педаллю гальма, так як це може призвести до ДТП. Важливо зберігати спокій в подібних ситуаціях.

Гальмування

vozhdenie-s-legkovym-pritsepom-2

Ще однією причиною «розковбасу» причепа, є неправильне виконання гальмування.

Переміщуючись на автомобілі з причепом, суворо дотримуйтеся дистанції між вами і транспортним засобом, що рухається попереду. Для гальмування з причепом вам буде потрібно більше часу, а значить гальмівний шлях буде значно довшим.

Уважно стежте за ситуацією на дорозі. Це необхідно для більш раннього планування гальмування, адже різке гальмування може привести до занесення.

Кращим способом зупинки є гальмування двигуном. У цьому випадку втрата контролю над транспортним засобом практично виключена.

Якщо ваш причіп забезпечений гальмами, це робить процес гальмування значно безпечніше.

Спуски і підйоми

vozhdenie-s-legkovym-pritsepom-3

Неправильне подолання спусків і підйомів також може стати причиною розгойдування причепа.

Під час затяжного спуску, слід чергувати різні режими гальмування. Це допоможе знизити навантаження на гальмівні колодки. Якщо ви будете постійно пригальмовувати, натискаючи на педаль гальма, то це досить швидко призведе до перегріву гальмівного механізму.

При подоланні затяжних підйомів, рухайтеся на зниженій передачі. Адже механізм коробки передач через збільшеня ваги відчуває додаткове навантаження.

Складним маневром є рух з причепом заднім ходом. Тут навіть досвідчені водії відчувають труднощі. Виконуючи цей маневр головне пам'ятати, що причіп рухається в ту ж сторону, куди ви крутите кермо. При можливості попросіть кого-небудь проконтролювати ваш рух заднім ходом.