Якщо ви є власником човна, то з часом у вас виникне потреба в перевезенні плавучого засобу. Це допоможе заощадити фінанси і час при перевезенні маленького судна. До питання придбання причепа для транспортування потрібно підійти відповідально.

 pritsepy-dlya-lodok-1

Краще за все перевозити плавзасіб на спеціальному човновому причепі. Для того щоб його обрати, досить знати розміри і вагу невеликого судна. Дізнатися це нескладно: розмір причепа вимірюється відповідно до ширини човна.

Чим причіп для плавучого засобу відрізняється від класичного варіанту? Невід'ємною частиною всіх типів човнових причепів є лебідка, полози і герметичні або знімні габаритні вогні, так як частина причепа при навантаженні потрапляє у воду.

Рама човнового причепа повинна бути оцинкованою. Краще обирати цинкування елементів несучої конструкції як всередині, так і зовні. Це допоможе захистити причіп від корозії.

pritsepy-dlya-lodok-2

Спеціальні полози переміщуються і фіксуються на напрямних елементах. Завдяки можливості регулювання одна модель причепа підійде декільком видам човнів. Полози, як правило, обтягують ложементом зі спеціального матеріалу. Дана підкладка у вигляді вкладиша допоможе надійно зафіксувати судно під час транспортування. Ложементи повторюють контури корпусу плавзасобу.

Важливо прорахувати повну масу "хвоста", до якої входить маса порожнього причепа + човна + мотора + якоря + іншого спорядження. Загальна вага не повинна перевищувати повну масу, яка зазначена в паспорті причепа.

Причепи для човна завжди комплектуються носовим упором. Дане пристосування служить для фіксації човна і повинно щільно охоплювати ніс судна. У ряді випадків замість класичного V-подібного упору використовують ролики або спеціальні опори для гумових човнів за формою балона.

pritsepy-dlya-lodok-3

Головна особливість під час експлуатації причепів для човнів - необхідність занурення в воду, а для будь-яких електропровідних елементів це може бути небезпечно. Саме тому світлотехніка повинна бути або водонепроникна, або модульна, щоб її можна було зняти перед спуском човна на воду.

Більшість човнових причепів обладнані спеціальною лебідкою, розташованою на передній частині причепа, проте бувають і винятки. Обов'язково уточнюйте під час придбання, чи передбачена лебідка, яка її вантажопідйомність та інші характеристики. Але для невеликих і не масивних плавзасобів наявність лебідки не є обов'язковою.