Будь-який автомобіліст знає, що таке фаркоп. Але не кожен має потребу в ньому. Але, якщо справа доходити до приєднання причепа до авто, то без нього не обійтися.

 vibor-farkopa-1

Незважаючи на величезний асортимент фаркопів, правильний вибір зробити не так вже й складно. Головне - визначити вагу навантаження, при яких фаркоп буде експлуатуватися. Що стосується встановлення, то тут впорається будь-який автовласник.

Як вибрати фаркоп

На перший погляд здається, що купити фаркоп справа проста. Однак при подальшому розгляді питання, з'ясовується, що все трохи складніше. Пристрої відрізняються за технічними характеристиками і обмеженням по вазі.

Види і конструкція

vibor-farkopa-2

Фаркоп складається з несучої балки, що має зварену конструкцію і кульового вузла. Всі деталі пристрою повинні бути виготовлені з матеріалів високої якості. Автомобільні фаркопи бувають:

  • стандартні (жорстко зафіксовані на авто). Такий варіант є найбільш надійним, здатним пережити великі навантаження. Є і мінус - гак буде постійно стирчати ззаду автомобіля.
  • зі знімним крюком і зчіпною кулею. За функціональністю і надійністю не поступається стандартному. Мінус - висока ціна.
  • фланцевий (умовно-знімний). Кульовий вузол кріпиться на спеціальний майданчик, приварений або прикручений до рами автомобіля.

Допустиме навантаження

Фаркопи поділяються на класи по допустимому навантаженню.

  1. Клас А (максимальне навантаження до 3,5 тон). Використовується мікроавтобусами та повноцінними рамними позашляховиками.
  2. Класи G, N, F (середні класи, навантаження до 2 тон). Призначений для використання позашляховиками, кросоверами, універсалами і мінівенами.
  3. Класи С, Н, В (малі). Перевезення вантажу до 1,5 тон. Даний клас призначений для легкових автомобілів середнього розміру

Підключення електрообладнання

Наступний важливий момент - це підключення електропроводки. Зверніть увагу на контакти розетки і вилки, вони повинні збігатися. У європейського стандарту контакти круглі, а у американського - квадратні. Може відрізнятися і їх кількість.

При підключенні проводки потрібно знайти необхідні дроти від світлових приладів, надійно все підключити і заізолювати. Для полегшення роботи можна використовувати спеціальні кліпси.

У авто з датчиками паркування можуть виникнути свої складності. Прилад може реагувати не тільки на причіп, а й на сам гак. Швидше за все датчики доведеться відключити.

Встановлення фаркопу

vibor-farkopa-3

Встановити фаркоп на своєму автомобілі може кожен водій. Це не складно. Практично на всіх транспортних засобах пристрій встає в готові посадочні місця. Головне - добре вивчити інструкцію з монтажу і добре закрутити всі болти.

Під час встановлення можуть знадобиться і додаткові отвори, які можна просвердлити самостійно за допомогою дриля. Будьте уважні! Не просвердлите інші компоненти в ходової авто. Не просвердлюйте отвори більше необхідних і попередньо переконайтеся, що зчіпний пристрій для причепу встановлено симетрично до транспортного засобу.