Керування автомобілем з причепом має ряд істотних відмінностей від звичайного водіння. Саме тому, перш ніж купувати собі причіп, переконайтеся, що ви маєте право з ним їздити. Якщо у вас відкрита тільки категорія «В», максимальна дозволена маса причепа не повинна перевищувати спорядженої маси вашого авто, а сумарна маса - 3500 кг. При «перенавантажені» вам знадобиться вже категорія «Е».

Особливості експлуатації причепа

osobennosti-ekspluatatsii-1

У зв'язку з тим, що автомобіль з причепом несе більшу небезпеку для інших учасників дорожнього руху, його експлуатація обмежується додатковими умовами:

  • максимальна дозволена швидкість не повинна перевищувати 70 км/год для звичайної дороги, 90 км/год для автомагістралі;
  • заборонено рухатися з причепом під час ожеледиці, на слизькій дорозі і великих ухилах;
  • маса вантажу, що перевозиться, не повинна перевищувати максимально допустиму для даної моделі причепа і автомобіля;
  • при русі завжди потрібно пам'ятати і про зниження динамічних характеристик транспортного засобу з причепом в порівнянні з авто, збільшені довжини та погіршені керованості.

Забезпечення заходів безпеки

osobennosti-ekspluatatsii-2

Забороняється різке гальмування автопоїзда щоб уникнути його «складання». Тяговий пристрій і запобіжні ланцюги повинні бути справні. Тиск в колесах слід регулювати відповідно до навантаження.

osobennosti-ekspluatatsii-3

Автопричіп є повноправним учасником дорожнього руху, а його неправильний монтаж і експлуатація можуть нести в собі загрозу як водієві, так і іншим учасникам дорожнього руху. Саме тому законодавством передбачена обов'язкова експлуатація причепа тільки з механічними транспортними засобами, обладнаними фаркопом і штепсельною розеткою.

osobennosti-ekspluatatsii-4

Для експлуатації даного пристрою необхідно дообладнання: наявність додаткової електропроводки для світлових приладів, задні покажчики поворотів, стоп-сигнали, габаритні вогні, задні протитуманні фари, ліхтар для освітлення реєстраційного знака.